Dobór odpowiedniego materaca – piankowy czy sprężynowy?

Zainteresowanie doborem odpowiedniego materaca powinno być poprzedzone odpowiedziami na kilka pytań. Między innymi jaki stan zdrowia posiada użytkownik, czy śpi z partnerem, jakie wady postawy ma, a także osobiste jego preferencje. Mając na uwadze to wszystko można wybrać odpowiedni materac piankowy lub sprężynowy. Który posiada więcej zalet? A może wad?

Materac sprężynowy

Materce sprężynowe są dostępne od długiego czasu oraz przechodzą przez liczne modyfikacje i ulepszenia. Podstawowym i zwykłym wypełnieniem jest bonellowe, czyli sprężyny. Bardziej nowoczesny środek, jaki oferują materace są rozwiązania typu kieszeniowego lub otwartego. Charakteryzują się wypełnieniem przez wiele sprężyn, które są zamknięte w kieszeniach z materiału. Dzięki temu materac nie wydaje nieprzyjemnych dźwięków podczas snu. Można wyróżnić produkty z mniejszymi sprężynami i większą ich ilością, która poprawia elastyczność punktową materaca. Do wyboru w tego typu materacach są także stopnie twardości. Dla osób ciężkich przeznaczone są te bardziej twarde a dla lżejszych – miękkie.

Kto powinien wybierać materace sprężynowe?

Podstawowe materace typu bonell przeznaczone są dla osób poszukujących ekonomicznych i  tradycyjnych rozwiązań. Produkty typu kieszeniowego wybierają osoby ceniące bardziej nowoczesne projekty oraz większą higienę snu. Dzięki zaawansowanym technologiom materace te lepiej podpierają sylwetkę, nie hałasują a także poprzez zawartości wielu sprężyn mają większą elastyczność i możliwość dostosowania się do użytkownika.

Materac piankowy

Materace piankowe https://expertsnu.pl/ wyróżniają się wykonaniem z kilku lub jednej warstw pianki. Innowacyjny system składający się z kanałów wentylacyjnych wspomaga cyrkulację powietrza w materacu przez co jest bardziej higieniczny i nie powodujący alergii. Produkt ten jest lekki, dowolnie można go przewracać. Wykonany z pianki termoplastycznej dostosowuje się do ciała pod wpływem ciepła. Przeznaczony jest dla osób cięższych i wyższych. Natomiast wykonanie z pianki termoaktywnej jest przeznaczone dla dzieci, osób bardzo lekkich lub wymagających długiego leżenia, gdyż jest miękki.

 

Be the first to comment on "Dobór odpowiedniego materaca – piankowy czy sprężynowy?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*