Kupno mieszkania w Warszawie?

Osoby, które zainteresowane są kupnem mieszkania na terenie Warszawy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że to zawsze nieruchomość, która będzie dużo kosztować. Rynek nieruchomości w naszym kraju funkcjonuje bowiem niezwykle dynamicznie, z roku na rok ceny rosną. Między innymi duże miasta charakteryzują się coraz wyższymi cenami, a nadal na najwyższym poziomie znajdują się ceny nieruchomości w Warszawie, gdzie jest bardzo duże zainteresowanie nowymi mieszkaniami i w całym mieście buduje się bardzo dużo. Deweloperzy starają się korzystać z tego zainteresowania mieszkaniami i chętnie rozpoczynają kolejne inwestycje.

Duże różnice cen w rożnych miejscach

Nieruchomości w Warszawie charakteryzują się sporym zróżnicowaniem cenowym, jeśli weźmie się pod uwagę różne dzielnice na terenie miasta stołecznego. Na obrzeżach będzie można znaleźć mieszkania, które mogą kosztować nawet poniżej 6 tysięcy złotych za metr. Takie tereny jak daleka Białołęka, Ursus, Bemowo. W tych okolicach można liczyć na najniższe ceny mieszkań. Im bliżej centrum i bliżej węzłów komunikacyjnych tym ceny są wyższe. Wola, Żoliborz, Praga Północ, Praga Południe, Włochy – w tej okolicy będzie trzeba zapłacić za mieszkanie około 8 tysięcy złotych za metr.

W Śródmieściu ceny bez ograniczeń

Najwyższe ceny będą w prestiżowych lokalizacjach, na terenie Śródmieścia trudno będzie znaleźć mieszkanie poniżej 10 tysięcy złotych za metr kwadratową. Trudno będzie również liczyć na jakieś cenowe ograniczenie, właściwie kwota jaka za mieszkanie przyjdzie zapłacić w najbardziej prestiżowych lokalizacjach może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Więcej na https://otico.pl/blog/ceny-nieruchomosci-warszawie/

Be the first to comment on "Kupno mieszkania w Warszawie?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*