Meble woskowane z litego drewna i metody konserwacji

Wielbiciele natury z całą pewnością pragną mieć w swoim mieszkaniu meble wykonane z drewna. Faktem jest, że nie należą one do najtańszych, ale odznaczają się starannym wykonaniem i nie widać na nich odciśniętego zęba czasu. Jeśli chce się mieć elegancki salon lub gabinet, to warto zainwestować w komplet porządnych mebli, które przetrwają wiele lat w doskonałym stanie.

Konserwacja mebli

Wszystkie meble woskowane z litego drewna wymagają regularnej konserwacji. Gdy się o nie dba, to cieszą oko. Meble tego typu mają lekki połysk, lecz po pewny czasie warstwa wosku ulega naturalnemu ścieraniu. W takiej sytuacji wystarczy ja odświeżyć, a więc nałożyć na meble dodatkową warstwę. Zabieg ten należy powtarzać co rok, a po upływie kilku lat najlepiej zatrzeć całą warstwę i nałożyć całkowicie nową. Zabieg ten sprawi, że meble odzyskają dawny blask i będą wyglądały jak nowe.

Tajemnice wosku

Wosk, którym pokryte są meble, zazwyczaj jest pszczeli. Chcąc odnowić meble woskowane z litego drewna, trzeba uprzednio zdemontować wszystkie ruchome elementy. Na pewno zalicza się do nich szuflady i drzwiczki, a także uchwyty. Robi się to po to, by bez problemu można było równomiernie rozprowadzić i wetrzeć wosk w powierzchnię mebla. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi zetrzeć starej warstwy za pomocą papieru ściernego o drobnej gramaturze. Przed woskowaniem konieczne jest wypolerowanie drewnianej powierzchni i oczyszczenie jej z pyłków. Wówczas efekt będzie spektakularny, a mebel będzie w doskonałym stanie.

Źródło informacji: https://nabytokwosk.sk

Be the first to comment on "Meble woskowane z litego drewna i metody konserwacji"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*