Nieruchomości komercyjne na miarę potrzeb Twojej firmy – jak znaleźć najlepszą ofertę?

O nieruchomościach komercyjnych najczęściej usłyszeć można w dużych miastach, jako że ogłoszeń, bilbordów czy reklam takich usług jest całe mnóstwo. Jednak kiedy zapytać o definicję tego określenia, niewiele osób jest w stanie poprawnie ją opisać. Czym są nieruchomości komercyjne i jak znaleźć najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb?

Następny krok w rozwoju Twojej firmy

Nieruchomość komercyjna to nic innego jak budynek, lokal czy biuro przeznaczone wyłącznie do celów biznesowych. Innymi słowy, jest on przystosowany jedynie do celów biznesowych oraz prowadzenia działalności gospodarczych. Warto jednak wspomnieć, że takie lokale w dużych miastach, oraz znajdujące się w dobrych lokalizacjach najczęściej są wyceniane dość wysoko, zatem tylko bardzo dobrze prosperujące firmy mogą pozwolić sobie na wynajem czy nawet zakup nieruchomości komercyjnych. Co jednak w przypadku firm i działalności gospodarczych, które potrzebują swojej przestrzeni, jednak nie stać ich na wysoki comiesięczny czynsz za najem? Na to również jest rozwiązanie!

Nieruchomości komercyjne dla małych najemców?

Po wyjaśnieniu definicji tego pojęcia można przypuszczać, że takie lokale są jedynie dla bardzo dobrze prosperujących firm, których zyski pozwalają na utrzymanie lokalu oraz owocną działalność. Jednak mniejsze firmy mogą również wynajmować nieruchomości komercyjne, jednak muszą liczyć się z tym, że będą one znajdować się w nieco gorszej lokalizacji, a także najczęściej standard ich wykończenia będzie nieco niższy. Niemniej jednak oczywistym jest fakt, że im bliżej centrum danego miasta, tym ceny najróżniejszych usług są wyższe, więc warto najpierw określić swój budżet, a dopiero potem podjąć poszukiwania lokalu.

Gdzie szukać najlepszych ofert?

O ile bardzo łatwo natrafić na reklamy czy banery z nieruchomościami wiszące na ulicach, tak równie prosto jest znaleźć ciekawe oferty w Internecie. Na największych portalach ogłoszeniowych warto szukać lokali komercyjnych w wybranej lokalizacji, ale przede wszystkim w odpowiednim na naszą kieszeń przedziale cenowym, który pozwoli na komfortowe użytkowanie jej przez naszą firmę. Warto również zwrócić uwagę na budynek, w którym znajduje się dana nieruchomość czy lokum – jeżeli jest to świeżo wybudowany budynek z nowoczesnymi biurami, jest duża szansa na to, że cena najmu miesięcznego może nas zbić z nóg. Wszystko zależy od osobistych preferencji przedsiębiorcy, ale również jego możliwości finansowych i dochodów, jakie przynosi firma. Nieruchomości komercyjne jakie są obecnie najbardziej popularne w dużych miastach to właśnie te nowoczesne, które podkreślają prestiż firmy oraz pozwalają na większy komfort pracy i podejmowania klientów. W wielu branżach jest to atrybut absolutnie konieczny, by móc z sukcesami prowadzić współpracę z osobami zainteresowanymi.  Do takich należą np. przedsiębiorstwa medyczne, oferujące prywatne usługi lekarskie, czy kancelarie prawnicze cieszące się dużym poważaniem oraz zainteresowaniem klientów.

Więcej informacji na http://higasaclub.pl


Adres i kontakt

HIGASA nieruchomości Sp. z o.o.
ul. Jaśkowa Dolina 132
80-286 Gdańsk
tel: +48 734 732 528